Aicon 2023Aicon 2023Aicon 2023Aicon 2023
  • STRONA GŁÓWNA
  • BILETY
  • GOŚCIE
    • GOŚCIE
    • JURY
  • WYSTAWCY
    • STOISKA RĘKODZIELNICZE
    • STOISKA FIRMOWE
    • PUNKTY GASTRONOMICZNE
  • REGULAMIN
    • REGULAMIN KONWENTU
    • REGULAMIN HELPERÓW
    • REGULAMIN TWÓRCÓW ATRAKCJI
    • REGULAMIN WYSTAWCÓW
    • REGULAMIN MEDIÓW
    • REGULAMIN KONKURSU COSPLAY
  • INFORMACJE
    • ZGODA RODZICA
    • ZGŁOSZENIA
    • O NAS
    • ORGANIZATORZY
    • PORADNIK
    • SPONSORZY
  • KONTAKT
  • FAQ

Nasi goście

  • Katrzyna Clio Gucewicz
  • Radomir Rakowski
  • MiaoMiao
  • DisneyLady
  • CichyWuj
  • Mariusz Gosławski
  • Yukeshiro
  • Karol Gajos - Popcornerd
  • Brody z kosmosu
  • Miriam Aleksandrowicz
  • ZagrajnikTV
  • Lisie Sprawy
  • Chata wuja Freda

Pochodzi z pięknego Trójmiasta lecz na stałe zamieszkuje w Finlandii z kotem jak i z kilkoma pająkami ptasznikami. Z wykształcenia lekarz psychiatra a w czasie wolnym pasjonuje się między innymi fantastyką, mangą i anime oraz kulturą i historią Japonii. Jest autorką powieści osadzonych w japońskim feudalizmie i poświęconych słynnemu Date Masamune; “Księżycowe blizny”, “Cienie północy”, “Drżenie lata” które w latach 2017-2020 zostały wydane za pośrednictwem Wydawnictwa Kirin.

Katarzyna będzie prowadzić następujące atrakcje:

💚 “Legend of the Galactic Heroes – najlepsze anime w historii, change my mind”
💚 “Anime w kosmosie”
💚 “Historyczna Japonia w anime – poważnie i fantastycznie”
💚 “Date Masamune: historia i fikcja” – spotkanie autorskie z Katarzyną Clio Gucewicz
💚 “Dlaczego One Piece? Bezspojlerowy panel zachęcający”

Mamy okazję zaprosić Was na koncert pianisty Radomira Rakowskiego. Zaszczyci nas repertuarem z najpiękniejszymi melodiami z anime, utworami z elementami folku Dalekiego Wschodu jak i również kompozycjami autorskimi inspirowane japońską animacją.

Trochę więcej o Radomirze:

Jest absolwentem szkoły muzycznej na pianinie i skrzypcach, jest również miłośnikiem muzyki etnicznej i soundtracków. Z repertuarem japońskim na pianinie występował m.in na festiwalach Hanami, Animatsuri i Nami Arando w poprzednich latach. Na co dzień poza pianinem gra na skrzypcach w zespole żeglarskim “Zrefowani” oraz uczy angielskiego.
Pochodzi z Polski jednak mieszkała w Chinach przez 9 lat. Studiowała mandaryński na jednym z pekińskich uniwersytetów – BLCU, dzięki temu jest biegła w mandaryńskim, chińskim jak i angielskim co pozwoliło jej zostać nauczycielką tych języków obcych.

Jest ogromną fanką donghua (chińskich animacji) i aktywnie je promuje mając nadzieje, że więcej osób się przekona do “chińskich bajek” oraz języka chińskiego.

MiaoMiao poprowadzi dla Was:

💚 Mo Dao Zu Shi? Anime? Donghua? – Czyli wprowadzenie do świata chińskich animacji.

💚 Jak się witają Chińczycy? – Lekcja pokazowa języka chińskiego.

💚 Czy Chińczycy jedzą psy? – O kuchni chińskiej i nie tylko.

Jeśli macie pytania o chinach jak i studiowaniu tam, będziecie mogli znaleźć MiaoMiao w czasie konwentu głównie na fotostudiu i z chęcią udzieli Wam odpowiedzi na Wasze pytania.

Kate Grobelniak znana w internetach jako „DisneyLady”!
Kolorowowłosa dziewczyna, której mottem jest „Disney to nie bajki, Disney to styl życia”.
Na jej YTubowym kanale, który prowadzi od 2016 roku znajdziemy mnóstwo ciekawostek i nowości ze świata Disneya, Pixara, Star Wars i Marvela.
Jednak nie samym Disneyem człowiek żyje, w wolnych chwilach uwielbia także grać, ma nawet drugi kanał o nazwie „GamingLady”!

Kate poprowadzi dla Was panel:
💚 Pikselowa wiedzówka z Disneya – Uwielbiasz filmy i animacje Disneya? Myślisz, że doskonale znasz nich sceny i postacie? A czy potrafiłbyś rozpoznać je po jednym pikselu? Przyjdź i przekonaj się jak trudne jest to zadanie!
Zapraszamy serdecznie!

CichyWuj znany też jako Jonasz, człowiek przede wszystkim dwóch talentów. Zawodowy animator 2D oraz koneser humorku żenującego.

W tym roku zaszczyci Was dwoma panelami a są to:
💚  Spotkanie z CichymWujem
Na tym panelu będziecie mogli zadawać pytania i pogadać z CichyWuj. Jak to z nim dobór tematów będzie jak zazwyczaj bardzo dynamiczny i abstrakcyjny.
💚  CichyWuj – cursed food.
Przeglądanie i omawianie wybranych przepisów (tych przeklętych). Zaleca się nie spożywać jedzenia przed panelem.

Mariusz Gosławski prowadzi działalność propagująca kulturę Japonii ma wielu sympatyków i zyskała uznanie m.in. Ambasady Japonii w Polsce.

Na naszym konwencie poprowadzi dla Was takie atrakcje jak:
💚  Warsztaty malowania kawą – Czy wiedziałeś, że kawę nie tylko się pije, ale także można nią tworzyć przepiękne obrazy? Wpadnij na warsztaty, a nasz gość pokaże Ci tę tajemną sztukę malowania kawą!
💚  Warsztaty malarstwa sumi-e – Sumi-e oznacza “rysunek czarnym tuszem na papierze”. Główne motywy malarskie to bambusy, orchidee, chryzantemy, kwiaty śliwy i wiśni oraz zwierzęta takie jak np. motyle, ptaki, i ryby. Sumi-e to nie tylko unikalna i piękna forma sztuki, ale także filozofia.
💚  Warsztaty kaligrafii japońskiej -„Kaligrafia” to po japońsku shodō – „droga pisma”. Shodō (書道) to artystyczna sztuka pisania, która uczy koncentracji, uspokaja i pozwala pracować nad charakterem. Warsztaty kaligrafii wprowadzą uczestników w świat piękna tworzonego przy użyciu pędzla i tuszu.
💚  Warsztaty origami – Origami to sztuka składania papieru uchodząca za tradycyjną sztuką japońską. Jest to przede wszystkim sztuka ładu i harmonii, sztuka skupienia i równowagi oraz aktywna zabawa prowadząca w progi własnego poznania, droga prowadząca do filozofii.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z twórczością naszego gościa:
http://mariuszgoslawski.blogspot.com

Yukeshiro to cosplayerka z Krakowa, jej początki cosplayowe sięgają aż 2009 roku! Oprócz cosplayu interesuje się również grami komputerowymi, japońską popkulturą jak i akrobatyką powietrzną.
Na swoim koncie ma dużo nagród i wyróżnień w konkursach cosplayowych na imprezach o różnych tematykach, między innymi: Hall of Games 2015, Intel Extreme Masters 2017, Magnificon 2017 i inne.
Jej ulubioną częścią cosplayu są detale w strojach jak i sesje zdjęciowe i wszystko co z nimi idzie czyli tła i dekoracje, pozowanie i obróbka zdjęć. Zawsze daje z siebie 200% i z radością podejmuje się najtrudniejszych sesji zdjęciowych jako osobiste wyzwania ❤️

Yukeshiro poprowadzi dla Was panel:
💚  ABC pozowania na cosplayowych sesjach zdjęciowych – „Na panelu zajmiemy się praktyczną stroną cosplayowych sesji zdjęciowych – przechodząc przez mniej i bardziej znane sztuczki, które sprawią, że w mig poczujecie się przed obiektywem jak ryba w wodzie. Zachęcam do dyskusji i praktycznego uczestnictwa w panelu. ;)”

 

Zdjęcie: Shuten – Punk
Autor: Chmurek (Edycja: Yukeshiro)
Zapraszamy do odwiedzenia jej FB:
https://www.facebook.com/Yukeshiro

Karol Gajos – Popcornerd!
Karol jest aktorem dubbingowym, reżyserem, prezenterem, dialogistą i producentem. O swojej miłości do popkultury oraz pracy w branży kreatywnej opowiada na kanale YouTube “Karol Gajos – Popcornerd”, (na którym znajdziecie m.in. serię “Jak dostać się do Szkoły Filmowej”) w podcaście „Dialogi Filmowe”, a także prowadząc program filmowy dla Canal+. Jego głos możecie usłyszeć m.in. w takich tytułach jak Dragon Ball Super: Super Hero, Kapitan Tsubasa, Rick i Morty, Big Mouth, Oktonautaci, Odlotowcy, Ratchet i Clank: Rift Apart.

Karol poprowadzi dwa super interesujące panele:

💚  Sztuka kreatywności – Jak tworzyć i nie zwariować?
Kochasz rysować, pisać, nagrywać filmy i marzysz o przyszłości w branży kreatywnej? To spotkanie dla wszystkich pasjonatów i młodych artystów, którzy zastanawiają się, jak skutecznie zorganizować pracę twórczą, pokonać prokrastynację oraz perfekcjonizm i jak najlepiej się przy tym się bawić. Porozmawiamy o potencjale i wyzwaniach współpracy ze znajomym i innymi artystami, otwartości na konstruktywną krytykę oraz o tym, gdzie pokazywać i publikować swoje prace, aby stworzyć sobie szansę na dalszy rozwój.

💚  Sekrety Dubbingu – Jak zostać aktorem dubbingowym?
Marzysz, żeby w przyszłości zająć aktorstwem głosowym? Karol Gajos zabierze was za kulisy dubbingu i opowie, jak krok po kroku wygląda proces produkcji polskiej wersji językowej filmów, seriali i gier komputerowych.

Julian Jeliński – twórcę vloga Brody z kosmosu, pełnego brodatych recenzji i najbardziej kosmicznego spojrzenia na filmy, komiksy i cały geek świat! Twórca serii „Najgorsze Animacje” oraz współtwórca podcastu „Koszmarne Horrory”. Uwielbia poszukiwać ideologię w popkulturze prawie tak bardzo jak Slavoj Żiżek. Gdy nie nagrywa, jest człowiekiem-przewodnikiem swojego ślepego psa i nosicielem upierdliwego kota.

Na Tsuru poprowadzi dla was aż dwie prelekcje:

💚  PRAWDZIWA historia Titanica, czyli najgorsze animacje na żywo
Odrzućcie wszystko, co myślicie, że wiecie o utonięciu Titanica! Przyszedłem bowiem Wam wyjaśnić, że to wszystko bzdury, mity i manipulacje Jamesa Camerona. I na statku wcale nie było Leo DiCaprio, za to swą podróż odbywało… więcej zwierząt. Co więcej, wiem, gdzie kryje się cała prawda o Titanicu. W koreańsko- włosko- hiszpańskiej animacji, która opowiada o nieznanych złoczyńcach tej historii – rekinach, zdradza, co obok Titanica robiła ośmiornica i dlaczego tak ważny jest los myszy. Zapraszam na wspólne odkrywanie „Legendy Titanica”.

💚  „Nawet nie wiesz, że już nie żyjesz!” Pięść Gwiazd Północy, czyli tak się robi brutalne anime!
Pięść Gwiazd Północy, czyli Hokuto no ken to manga pokazująca świat po apokalipsie, przy którym Mad Max wygląda jak odcinek Ulicy Sezamkowej. Światem rządzą mutanty, ludzie to niewolnicy, a najsilniejsi potrafią jednym palcem zabić setkę ludzi. Wybuchające głowy, brzuchy i głośne okrzyki to nie przyprawa, a esencja tej historii. Dlatego Hokuto no ken idealnie nadawało się na anime w latach 80. I choć wiele innych tytułów z tych lat dziś ciężko się ogląda, tak Pięść Gwiazd Północy to wciąż idealny przykład jak robić historię równie epicką, co szaloną. Przekonajmy się co sprawiło, że „Pięść…” to król brutalnego anime.

Wbijajcie na jego kanał!
https://www.youtube.com/c/brodyzkosmosu

Miriam Aleksandrowicz – jest polską aktorką głosową oraz reżyserem dubbingu, sporadycznie aktorka teatralna i telewizyjna. Wielu z nas słysząc jej głos przypomni się wiele postaci bajkowych i serialowych, m.in. Pani Foster z Dom dla Zmyślonych Przyjaciół pani Foster, Babcia z filmu Krudowie lub może nawet postać Any z Overwatcha. Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Panią Miriam oraz ze światem, który ciężko zobaczyć, ale niesamowicie o nim słuchać.

Poprowadzi ona panel:

💚  Spotkanie z Miriam Aleksandrowicz
Jak dubbing zmienia się w zależności od szerokości geograficznej? Jak trudnym zadaniem jest zagranie ról, których temperament znacznie różni się od naszej, a zagrać trzeba? Zapraszamy na spotkanie z aktorką głosową oraz reżyserką, która podjęła wiele wyzwań, a jej twórczość towarzyszyła w dzieciństwie wielu z nas.

ZagrajnikTV – Patrycja Smok-Szweda i Jędrzej Szweda-Smok, założyciele kanału ZagrajnikTV, na którym entuzjastycznie dzielą się swoją miłością do gier. Miłośnicy japońskiego jedzenia i kultury oraz mangi i anime. Swoje dusze zaprzedali grami takimi jak Persona i Danganronpa.

Poprowadzą dla was prelekcje:

💚  Analiza geniuszu Mario – dlaczego to najbardziej kasowa seria gier na świecie.

Koniecznie zajrzyjcie na ich kanał:
https://www.youtube.com/@Zagrajnik

Lisie Sprawy czyli Beata Smugaj!
Z wykształcenia ekspertka społeczno-obyczajowa, specjalistka od wizerunku w social media. Pracowała ze światowymi markami i współtworzyła z nimi kreatywne kampanie. Obecnie rysuje ilustracje do gry o lisich przygodach pośród latających wysp. Kocha gry komputerowe, kawę oraz swoje świnki morskie, które noszą imiona Tesla oraz Edi.

Beata poprowadzi panel:

💚  Od pomysłu na grę do półki w Empiku – Poznaj losy lisiej gry planszowej.
Samodzielne wydanie gry planszowej jest możliwe, ale czeka na Ciebie wiele trudności i pułapek. Jeżeli chcesz się dowiedzieć jak powstała gra planszowa “Liski: Ojojanie”, jak trafiła na półki w Empiku oraz jakie przeszkody napotkała wersja angielska – przyjdź i posłuchaj.

Chata wuja Freda czyli Ilona Myszkowska!
Oprócz komiksu „Chata wuja Freda” (chatolandia.pl) jest także scenarzystką mangi „Kawaii Scotland”. Wydała kilka rzeczy na papierze – light novel “Kawaii Scotland”, kalendarze książkowe, komiksy „Ślimacze Opowieści”, „Kapitan Szyszko”, „Bieda Apokalipsa” i „iGranie z Gruzem” oraz grę planszową o tym samym tytule. Szydełkuje grzyby i różne krzywe stwory.

Ilona poprowadzi panel:

❤️Kreatywność – jak z tym żyć
Ilona z chatolandii opowiada o różnych metodach jak dbać o kreatywność, byciu twórcą internetowym i takich tam.
Dziękujemy i zapraszamy na ich prelekcje

© 2023 Grupa Miłośników Japonii „TSURU" | by Daria Liduk | Wszelkie prawa zastrzeżone.
  • STRONA GŁÓWNA
  • BILETY
  • GOŚCIE
    • GOŚCIE
    • JURY
  • WYSTAWCY
    • STOISKA RĘKODZIELNICZE
    • STOISKA FIRMOWE
    • PUNKTY GASTRONOMICZNE
  • REGULAMIN
    • REGULAMIN KONWENTU
    • REGULAMIN HELPERÓW
    • REGULAMIN TWÓRCÓW ATRAKCJI
    • REGULAMIN WYSTAWCÓW
    • REGULAMIN MEDIÓW
    • REGULAMIN KONKURSU COSPLAY
  • INFORMACJE
    • ZGODA RODZICA
    • ZGŁOSZENIA
    • O NAS
    • ORGANIZATORZY
    • PORADNIK
    • SPONSORZY
  • KONTAKT
  • FAQ
Aicon 2023